!!!ПРИЙОМ ЛІКАРЯ-ЕНДОКРИННОГО ХІРУРГА 17,18 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ!!!

Лікування остеохондрозу в Мукачево

Остеохондрозом називають дистрофічні зміни, що виникають у тканинах суглобового хряща. Такі порушення можуть знаходитися у будь-яких суглобах чи міжхребцевих дисках. Виникає таке захворювання через погіршення живлення міжхребцевих дисків. Через фізіологічне ослаблення живлення навіть після невеликих травм, тканина хряща погано піддається оновленню. Викликати пошкодження можуть бути малорухливий спосіб життя, тривале перебування в одній позі, носіння сумок на одній стороні, чи навіть занадто м’яка подушка чи матрац.

Причини виникнення остеохондрозу

Основною віковою групою, яка найбільш піддатлива виникненню остеохондрозу, є люди старшого віку. Вже в середньому віці люди також можуть страждати від такого захворювання. Це пов’язано з тим, що з віком хрящ втрачає свої властивості для відновлення. Окрім цього, чинниками, які можуть спричинити остеохондроз є:

 • плоскостопість;

 • надмірна вага;

 • значні фізичні навантаження;

 • малорухомий спосіб життя;

 • спадкова схильність;

 • пошкодження хребта.

Останніми роками остеохондроз проявляється не лише у людей старшого віку, він може виникати і в 20 років. Це може бути викликано відсутністю будь-яких фізичних вправ, сидячою роботою, або ж, навпаки, занадто різким великим фізичним навантаженням.

Симптоматика остеохондрозу

Остеохондроз буває шийного, грудного та поперекового відділів хребта. Його тип залежить відповідно від місця локалізації пошкодження. Виникнення болю може бути спричинене защемленням нервових закінчень чи грижею міжхребцевих дисків, тобто розривом фіброзного кільця і випиранням тканини хряща. Дуже часто грижа міжхребцевих дисків і виникає через остеохондроз. У людей, що страждають від надлишкової ваги, міжхребцева грижа з’являється набагато частіше, аніж в інших.

Ознаки остеохондрозу

У багатьох випадках болі при остеохондрозі можуть виникати не лише в районі пошкодження хребців, але й, наприклад, можуть віддавати у плечі чи руки. Інколи пацієнти скаржаться на головні болі та запаморочення.

При остеохондрозі грудного відділу хребта біль може виникати в області серця. Такий біль інколи посилюється при рухах, може бути як гострим, так і ниючим.

Остеохондроз у поперековому відділі може викликати біль у нозі. Якщо такий остеохондроз супроводжується грижею, то інколи виникає «оніміння» кінцівки, також може порушуватися амплітуда рухів чи навіть робота внутрішніх органів.

Найчастіше міжхребцева грижа може виникати у шийному та поперековому відділах хребта, рідко – в області грудної клітки.

Лікування остеохондрозу – процес досить складний та тривалий. Він заключається у відновленні структури хребта, зміцненні м’язів спини, а інколи – й у хірургічному втручанні – за наявності міжхребцевих гриж.

Оскільки основною причиною виникнення остеохондрозу є пошкодження міжхребцевих дисків, що є незворотнім процесом, то вплинути можна тільки на тканини, що оточують хребет. Відтак усе лікування остеохондрозу спрямоване на зміцнення м’язів хребта, покращення їхнього кровопостачання, а також відновлення їхніх функціональних можливостей.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиТринта Ельвіра Миколаївна Лікар-невролог І категорії
Лікар ультразвукової діагностики
Тринта Ельвіра МиколаївнаЛікар-невролог І категорії
Лікар ультразвукової діагностики

вул. Томаша Масарика, 1 А;

інформація про лікаря

 • 2000р. - закінчила Буковинську державну медичну академію
 • 2001р. - інтернатура на базі Чернівецької міської клінічної лікарні №3
 • 2001р. - сертифікат лікаря-невролога
 • 2015р. - присвоєно квалфікацію лікаря з організації і управління охорони здоров
 • здоров'я І категорії 
 • 2016р. - присвоєно кваліфікацію лікаря-невролога І категорії
 • 2018р. - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики
 • 2019р. по теперішній час лікар-невролог, лікар ультразвукової діагностики МЦ «Оксфорд Медікал Мукачево»
показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом