Ендокринна система організму є однією із найважливіших, адже від її роботи залежить злагоджена функціональність органів і систем всього організму. Залози внутрішньої секреції виробляють гормони, що впливають на багато процесів, які тривають у тілі людини.
У багатьох випадках симптоми дисфункції ендокринної системи ми просто плутаємо із перевтомою, стресом, значним нервовим напруженням, таким чином відтягуючи візит до лікаря-ендокринолога. Ігнорування подібних симптомів може мати значні наслідки для нашого здоров’я, адже правильне лікування, призначене лікарем-ендокринологом, може скорегувати гормональний баланс, відновити нормальний обмін речовин та усунути погіршення в роботі статевої системи.
При лікуванні органів ендокринної системи лікар-ендокринолог проводить діагностику:
щитовидної залози;
підшлункової залози;
гіпофізу;
наднирників.
Саме після детального обстеження цих органів може бути встановлено точний діагноз та призначено ефективний метод лікування.
Симптоми ендокринних захворювань
Ознаками збою в роботі органів ендокринної системи можуть бути ті фактори, які ми вже давно почали помічати у нашому організмі і навіть звикли до них, наприклад, постійні перепади настрою та значна стомлюваність. Разом з цим сюди відносять:
постійну слабкість;
тремор (тремтіння) у кінцівках;
зміни у серцевому ритмі;
підвищене потовиділення;
поганий стан шкіри, нігтів та волосся;
значне випадіння волосся, що призводить до облисіння, або ж навпаки, поширення волосатості у жінок;
поганий апетит;
значна зміна ваги – швидке набирання, чи навпаки схуднення;
систематичні і тривалі застуди;
зміни артеріального тиску;
проблеми із сечовиділенням;
хвороби зубів та ясен;
виникнення на шкірі гнійників, тощо.
Окрім цього, у людей старшого віку зростає ймовірність захворювання на цукровий діабет чи інші схожі хвороби. Тому такій категорії людей потрібно звертатися за консультацією до лікаря-ендокринолога з метою профілактики.
Причини проблем ендокринної системи
Чинниками, що викликають ендокринні захворювання можуть бути:
вроджені дефекти, що супроводжуються поганим розвитком ендокринних залоз (вроджений гіпотиреоз);
інфекційні процеси в ендокринних залозах;
запальні хвороби;
занизький рівень деяких речовин, що сприяють синтезу гормонів;
аутоімунні процеси;
дія опромінення чи отруєння ендокринних залоз.
Найчастіше фактором, що спричиняє захворювання органів ендокринної системи є погана робота імунної системи та недостатня кількість певного гормону.
Що лікує лікар-ендокринолог?
До хвороб, які лікує лікар-ендокринолог, належить великий спектр проблем, зокрема:
цукровий діабет, який викликається недостатністю гормону інсуліну, симптомами хвороби є значний апетит і проблеми із сечовиділенням;
погіршення засвоєння кальцію – підвищення чи зниження вмісту кальцію в крові;
ендемічний зоб, що також називається збільшенням щитовидної залози, спричинений недостатньою кількістю йоду в організмі;
аутоімунний тиреоїдит є запаленням щитовидної залози, яке має аутоімунну природу і хронічний характер, частіше проявляється у жінок;
нецукровий діабет проявляється порушеннями у роботі гіпоталамуса або гіпофіза, часто супроводжується відчуттям постійної спраги;
акромегалія є надлишковим виробленням гормонів;
гігантизм чи карликовість – це захворювання впливає на функції кори надниркових залоз, проявляється така хвороба надмірним ожирінням верхньої частини тулуба і тонкими кінцівками;
погана робота ендокринної системи може стати також причиною виникнення остеопорозу, ожиріння, статевої дисфункції, м’язової слабкості, нервових відхилень, онкологічних хвороб ендокринних органів, проблем із щитовидною залозою та артеріальної гіпертензії.
Для запису на прийом до лікаря-ендокринолога в медичний центр «Оксфорд Медікал Мукачево» телефонуйте за номером телефону: (0312) 42 42 41.