ГРАФІК РОБОТИ ТИМЧАСОВО ЗМІНЕНО
Пункційну біопсію вузлів щитовидної залози застосовують з метою визначення клітин вузлів щитовидної залози, чи є вони доброякісними чи злоякісними. Біопсією є відбір тканин щитовидної залози для проведення аналізу.
Здійснення пункційної біопсії вузлів щитовидної залози відбувається у випадку, якщо вузол становить розмір більше 1 сантиметра. Для менших вузлів зазвичай застосовують медикаментозне лікування, контролюючи його розмір за допомогою проведення ультразвукової діагностики один раз на півроку.
Сучасну методику біопсії для лікування щитовидної залози називають ТАПБ чи ТАБ, що означає «тонкоголкову аспіраціонну біопсію». Проведення пункційної біопсії вузлів щитовидної залози призначають при:
наявності в щитовидній залозі новоутворень у вигляді вузлів розміром понад 1 сантиметр;
можливості виникнення у пацієнта раку щитовидної залози у зв’язку з генетичною схильністю;
у разі, якщо людина раніше постраждала від опромінення.
В основі пункційної біопсії щитовидної залози лежить забір біоматеріалу, яким є клітини щитовидної залози. Це здійснюється із застосуванням тонкої голки і шприца. Забраний матеріал у лабораторії проходить цито-гістологічне (клітинно-тканинне) дослідження.
Процедура пункційної біопсії не потребує навіть використання анестезії, оскільки є повністю безпечною та безболісно. Під час процедури пацієнт відчуває лише незначний дискомфорт.
Тільки у випадку, якщо навіть проведення пальпації викликає у пацієнта біль, то тоді застосовують спочатку протизапальну терапію, а біопсію здійснюють вже опісля зникнення запалення, що спричиняє біль.
Матеріал, зібраний під час проведення пункційної біопсії, наноситься на спеціальне предметне скло і відправляється для подальшого дослідження в лабораторію. У лабораторії здійснюється вивчення природи даних клітин за допомогою мікроскопа, а цитологічну діагностику проводить досвідчений патолого-морфолог.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Мукачево» процедура пункційної біопсії проходить із застосуванням ультразвукової діагностики, щоб все відбувалося максимально точно, чітко і легко для пацієнта. Така методика є гарантією безпеки, адже абсолютно точно виключає будь-які можливі пошкодження інших органів організму.
При виникненні вузлів на щитовидній залозі пункційна біопсія є найбільш інформативним та точним способом дослідження її клітин та тканин. Саме вона дає змогу зібрати якомога більше матеріалу, з якого можна винести найбільш повну та точну інформацію про стан залози та ймовірні зміни у її функціональності. Відтак після проведення біопсії і можна виявити повну клінічну картину про захворювання пацієнта, а відтак і встановити найефективніший метод лікування.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал Мукачево» Вам гарантовано:
турботу про Вашу безпеку та комфорт;
можливість записатися онлайн чи по телефону на зручний час;
якісне медичне обладнання, яке дає можливість отримати якомога точніші дані;
кваліфікований персонал, що зможе визначити найкращий метод лікування.
ЗАПИС НА ПРИЙОМ ЛІКАРЯ-ЕНДОКРИНОЛОГА
ЗА НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ - (0312) 42 42 41
відділення: Ендокринологія
відділення: Ендокринологія
Акції
вул. Томаша Масарика, 1 А
Телефони:
098 85 85 100;
050 85 85 100;
0312 42 42 41
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом