!!!КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ-НЕВРОЛОГА І.Л.ДОВГОГО 30,31 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ!!!

Лікування вузлового зобу в Мукачево

У звичайному стані щитовидна залоза за розміром, як два великі пальці разом, складені формою V. Збільшення щитовидної залози відбувається при запаленні чи виникненні пухлин. Таке збільшення може бути двох видів:

  • генералізоване та гладке, яке називають дифузним зобом;

  • збільшення при зростанні кількох дискретних вузликів, що знаходяться всередині залози – вузловий зоб.

Вузол щитовидної залози є грудочкою чи масою в самій залозі. Вони трапляються тверді, якщо виникають просто з клітин щитовидної залози чи її гормону, або ж рідкі, якщо заповнені всередині рідиною.

Інколи також буває багатоядерний зоб, при якому в щитовидній залозі з’являється багато невеликих вузликів.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ВУЗЛОВОГО ЗОБУ

Дуже часто виникнення вузлового зобу може бути пов’язане із доброякісним розростанням клітин (аденоматозна гіперплазія), чи із дискретними пухлинами, які складають клітини щитовидної залози. Ці клітини бувають доброякісними або ж раковими.

При накопиченні рідини в середині вузла, вони стають рідкими. Це трапляється внаслідок крихких судин при виникненні пухлин щитовидної залози, ламкості цих судин і їхній кровотечі. У такому разі може мати місце кістозне переродження. Така трансформація вузлів має здатність викликати біль та набряк у передній частині шиї.

СИМПТОМИ ВУЗЛОВОГО ЗОБУ

У більшості випадків вузловий зоб виникає у жінок та людей старшого віку. Та все ж таки він трапляється і в молодшого покоління, і в чоловіків також. До основних симптомів вузлового зобу можна віднести:

  • больові відчуття у передній частині шиї;

  • набряки на шиї;

  • поява постійної хриплості в голосі;

  • перманентний кашель, який з часом тільки наростає;

  • відкашлювання кров’ю;

  • утруднене дихання і задишка.

Та все ж таки варто відзначити, що при утворенні невеликих вузликів може не проявлятися жодного з цього симптомів. Відтак самостійно визначати наявність вузликів на ранніх стадіях неможливо, це можна зробити тільки під час проведення ультразвукової діагностики. А всі ці симптоми, що описані вище, виникають при довготривалому ігноруванні поганого самопочуття та відсутності оглядів у лікаря-ендокринолога.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ВУЗЛОВОГО ЗОБУ

При виникненні вузликів щитовидної залози маленьких розмірів, які помітно лише при проходженні УЗД, лікар направляє пацієнта для проведення додаткових аналізів на гормони. Якщо гормональний фон більш-менш стабільний, може бути приписано лікування із застосуванням медикаментозних препаратів. 

У першу чергу, застосовують ліки, збагачені йодом, адже основною причиною виникнення будь-якого зобу – вузлового чи ні – є йододефіцит. Якщо ж спостерігається високий рівень ТТГ в крові, то використовують гормональні препарати. У цих двох випадках лікар-ендокринолог обов’язково спостерігає за станом вузлів щитовидної залози, чи не змінюється їхня форма і розмір. 

Якщо розмір вузла досягає більше 1 сантиметра призначається пункційна біопсія для забору цито-гістологічного матеріалу. Така процедура надає більше інформації про природу походження вузла, його стан та структуру.

У разі, якщо вузол постійно зростає й існує ймовірність його перетворення у злоякісне новоутворення та рак щитовидної залози, використовують оперативне втручання для його видалення.

Пам’ятайте, що своєчасне звернення на консультацію та обстеження до лікаря-ендокринолога дає можливість виявити ймовірність виникнення вузлового зобу ще на початкових етапах, коли його можна вилікувати медикаментозним способом.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Мукачево» кваліфікований лікар-ендокринолог призначить Вам ефективне лікування вузлового зобу.

ЗАПИС НА ПРИЙОМ ЛІКАРЯ-ЕНДОКРИНОЛОГА

ЗА НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ - 03131 56 555

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиРоєнко Юрій Васильович Лікар-ендокринний хірург
Роєнко Юрій ВасильовичЛікар-ендокринний хірург

вул. Томаша Масарика, 1 А;

інформація про лікаря

2014р. закінчив Національний медичний університет імені Ю.Богомольця

2017р. інтернатура на базі НМАПО ім.П.Л.Шупика

2017р.  присвоєно кваліфікацію лікаря-хірурга

2017р.  хірург відділення ендокринної хірургії Київського міського клінічного ендокринологічного центру    

2018р. клінічна ординатура за спеціальністю хірургія

2018р. стажування в Республіці Білорусь за напрямком «Хірургія ендокринних органів»

2019р. магістр з управління та економіки охорони здоров’я

2020р.  лікар-ендокринний хірург медичного центру «Оксфорд Медікал»    

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом