!!!КОНСУЛЬТАЦІЯ ЛІКАРЯ-НЕВРОЛОГА І.Л.ДОВГОГО 30,31 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ!!!

Лікування деформуючого артрозу в Мукачево

Деформуючий артроз або, як його ще називають, остеоартроз є захворюванням, що виникає через ураження хряща в суглобі. Наслідком такого ураження може бути пошкодження кісткової тканини, суглобової капсули, м’язів і їхніх зв’язок.

Відтак прогресуюче захворювання може спричинити значні функціональні зміни в суглобі, а також появу остеофітів, що виникають навколо кісткових виступів у суглобах.

Найчастіше деформуючий артроз локалізується у великих суглобах: тазостегновому (коксартроз), колінному (гонартроз), гомілковостопному, променевозап’ясному, ліктьовому, плечовому і суглобі кисті.

Механізм розвитку деформуючого артрозу

Основною причиною виникнення деформуючого артрозу є знищення гіалінового хряща. Хрящова тканина складається з хондроцитів, функціональність яких полягає в амортизації суглоба при русі. Та все ж таки через деякі чинники хрящ має здатність пом’якшуватися, відтак під час руху при його поганій роботі тріщини можуть досягати і кісткову тканину. У зв’язку з цими змінами відбувається перерозподіл механічних навантажень. Це і викликає виникнення остеофітів навколо кісткових виступів у суглобах, а відтак – і зміни форми їхньої поверхні. Остеофіти спричиняють зменшення площі зіткнення суглобів, що у свою чергу збільшує тиск на м’які тканини.

Наслідком таких трансформацій є деформація суглоба і сильний біль. Через недостачу потрібної кількості кисню можуть також траплятися незворотні зміни у суглобі.

Причини виникнення деформуючого артрозу

У більшості випадків остеоартроз – це наслідок виникнення інших хвороб та пошкоджень. Зокрема, він може бути спричинений:

  • травмами і деформацією суглоба;

  • інтенсивними навантаженнями на суглоб;

  • надлишковою масою тіла;

  • артритами – запальними захворюваннями суглоба;

  • гемофілією – спадковою хворобою, що супроводжується порушенням функції згортання крові;

  • захворюваннями, пов’язаними з поганим обміном речовин, як-от, подагра;

  • ендокринними хворобами: цукровим діабетом, порушенням функцій в корі наднирників, підвищеним виробленням гормону росту гіпофізом;

  • порушенням кровопостачання у кінцівках, зокрема, атеросклерозом, варикозною хворобою, облітеруючим ендартеріїтом.

Та дуже часто трапляється розвиток деформуючого артрозу і без явно виражених причин. У такому випадку має місце первинний деформуючий артроз.

Ознаки деформуючого артрозу

Найпоширенішим проявом виникнення деформуючого артрозу є біль в суглобах. На перших етапах хвороби він може проявлятися лише при фізичних навантаженнях і мати ниюче походження. Та з часом біль починає наростати і виникає все частіше.

Якщо від деформуючого артрозу страждають суглоби ніг, то пацієнт скаржиться на кульгавість, потребу в опорі при ходьбі. Інколи під час руху в суглобах з’являється відчутне хрускотіння. У подальшому може проявлятися скутість і навіть повна втрата рухів у суглобах.

Діагностика і лікування деформуючого артрозу

У відділенні ортопедії і травматології медичного центру «Оксфорд Медікал Мукачево» для визначення точного діагнозу використовують результати лабораторних досліджень, магнітно-резонансної томографії, комп’ютерної томографії та ультразвукової діагностики.

Після встановлення діагнозу може бути призначено медикаментозне, фізіотерапевтичне лікування, внутрішньосуглобове введення препаратів. 

Це проводиться з ціллю усунути запальний процес і припинити руйнування хряща та його тканини. Будь-які ліки призначаються індивідуально, зважаючи на важкість хвороби і стан здоров’я пацієнта. Часто додатково призначається санаторно-курортне лікування.

З метою збереження функції суглобів, запобігання раннього його ендопротезування, а також задля досягнення позитивного результату у їх лікуванні, кожний пацієнт залишається під постійним наглядом лікаря. 

Щоб записатися на консультацію у відділення ортопедії і травматології медичного центру «Оксфорд Медікал Мукачево» звертайтеся за номером – (03131) 56 5 55.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиСозанський Іван Михайлович Лікар ортопед-травматолог вищої категорії
Созанський Іван МихайловичЛікар ортопед-травматолог вищої категорії

вул. Томаша Масарика, 1 А;

інформація про лікаря

1996р. закінчив Ужгородський державний університет

1998р. інтернатура на базі Ужгородської ЦМКЛ.

2003р. сертифікат лікаря ортопеда-травматолога

2010р. присвоєно кваліфікацію лікаря ортопеда-травматолога Вищої категорії

2019р. по теперішній час лікар ортопед-травматолог Медичного центру «Оксфорд МЕДІКАЛ»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом